Pievienojies !

pievienojieskites

Pievienojies !

06/08/2013
|
0 Komentāri
|

Biedrība “kites.lv”, kas apvieno ap vairāk nekā 20 aktīvus Liepājas kaitbordistus jeb pūķotājus, projektu konkursa “LMT Liepājai” iegūto naudas balvu – vairāk nekā 1000 latu – izlietos šīs sporta veida popularizēšanai, jaunu biedru piesaistīšanai, kā arī Liepājas kā Latvijā labākās kaitošanas vietas popularizēšanai, “Rietumu Radio” informēja biedrības pārstāvji.
Kā pastāstīja biedrības pārstāvis Gatis Saulīte, Liepājas pludmalē pie biedrības mājvietas – ap 20 kvadrātmetrus plašā jūras konteinera, kas šovasar uzstādīts par biedrības biedru līdzekļiem un tiek izmatots kā ģērbtuve, izvietos informācijas stendu par kaitbordu un iespējām apgūt sportošanai nepieciešamās iemaņas. Turpat uzstādīta arī vebkamera, kurā pirms došanās uz pludmali var, piemēram, redzēt, cik lieli viļņi ir jūrā.
Par projektu konkursā iegūto naudas balvu – 1150 latiem – plānots iegādāties arī vismaz divus mācību pūķus un jostas. Paredzēts, ka šo inventāru bez maksas varēs izmantot liepājnieki un pilsētas viesi, kuri vēlas nodarboties ar šo sporta veidu.
Kā atzina Saulīte, apmācības sākumposmā notiks uz sauszemes, lai potenciālie kaitbordisti iemācītos savaldīt pūķi un saprastu, vai viņiem šis sporta veids patīk. Tālākajā apmācību posmā uz ūdens potenciālajiem sportotājiem jau jārēķinās ar tēriņiem par inventāra nomu un instruktora pakalpojumiem. Sava pūķošanas inventāra iegāde izmaksā sākot no aptuveni 500 latiem, kas, salīdzinot ar citiem sporta veidiem, kā uzskata biedrības pārstāvji, neesot daudz. Inventāra komplektēšanā pastāvot daudz un dažādu variācijas iespēju. Biedrības pārstāvis Kaspars Putniņš uzskata, ka Liepāja ir labākā kaitošanas vieta Latvijā un labāka arī par daudzām vietām ārzemēs, kurās Putniņš pabijis. Galvenā Liepājas priekšrocība esot tās plašā pludmale, kas esot būtiski arī no drošības viedokļa.
Dienās, kad ir labvēlīgi laika apstākļi, Liepājas pludmalē pulcējoties ap 40 kaitbordistu. Liepājā bieži viesi esot šī sporta veida cienītāji no Rīgas, Lietuvas pilsētām. Ciemos atbraucot arī viens otrs ciemiņš no tālākām zemēm. Kā atzina Saulīte, interese par kaitbordu Latvijā nemazinās, taču viņš vēlētos, lai tā būtu lielāka un jaunu biedru skaits biedrībā pieaugtu straujāk.
Šogad projektu konkursā “LMT Liepājai” finansiāli atbalstīti četri projekti par kopējo summu – 10 000 latu. Svinīgā laureātu apbalvošana šīs nedēļas sākumā notika Liepājas domē.

www.liepajniekiem.lv